Warsztaty dla klasy reklamy

Dnia 30 września klasa 2gR pod opieką pani Barbary Wieczorek uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu z Collegium Da Vinci. Odbyły się tam trzy rodzaje zajęć. Pierwszymi z nich była robotyka, na której Pan prowadzący wprowadził nas do ogólnego pojęcia robotyki, a następnie rozdał nam zestawy, z których złożyliśmy własnego, małego robota. Później przeszliśmy do sali komputerowej, gdzie nauczyliśmy się wgrywać do zbudowanego urządzenia polecenia przez program. Robot potrafił przejechać tylko i wyłącznie po czarnej taśmie przyklejone do podłogi, bez naszej ingerencji. Mógł zatrzymywać się przed przedmiotami dzięki zamontowanej czujce.
Drugie zajęcia dotyczyły druku 3D. Podczas warsztatów nauczono nas korzystania z programu Prusa Slicer, dbania o drukarki, zasad BHP oraz mieliśmy przyjemność wydruku własnego elementu 3D.
Natomiast trzecie zajęcia związane były z fotografią, na których zdobyliśmy wiedzę oraz praktykę na temat wykonywania poprawnych zdjęć za pomocą pewnych zasad: podziału, światła, bliskich i dalszych elementów na planie.

JW