Podaruj dzieciom książkę

zaczytani_1

W okresie wrzesień-październik 2014 r. uczniowie i pracownicy naszej Szkoły przekazywali na rzecz ciężko chorych dzieci przebywających na leczeniu w szpitalach i hospicjach książki. Książki te zbierano w ramach ogólnopolskiego projektu ZACZYTANI. Owocem zbiórki było otwarcie 80. Biblioteczki Małego Pacjenta w Specjalistycznym Zespole opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu przy ul. B. Krysiewicza w dniu 24.10.2014 r.

Akcja odbyła się pod patronatem Prezydenta Poznania we współpracy z Kulczyk Foundation. Otwarcie uświetnili wspaniali goście: Małgorzata Ostrowska – była wokalistka zespołu Lombard, Marcin Urbaś – jeden z najlepszych polskich sprinterów w historii, medalista Mistrzostw Europy i Polski, Andrzej Szubski – prawie górnik jednak aktor Teatru Polskiego w Poznaniu oraz Maciej Narożny – jeden z najlepiej kojarzonych głosów wielkopolskich rozgłośni radiowych. W wykonaniu M. Narożnego, A. Szubskiego i M. Urbasia usłyszeliśmy interpretacje znanych bajek dla dzieci, natomiast M. Ostrowska napisała i przeczytała swoją bajkę „Marzenia marchewki”. Wolontariusze Fundacja Dr Clown oddział Poznań zadbali o kolorowe i pełne uśmiechu spotkanie a dziewczyny z ZSZ Nr 6 im. J. Lelewela o to, aby mali pacjenci choć na chwilę zapomnieli o swojej chorobie, przenieśli się w świat bajek i marzeń.

Zbiórkę książek zainicjowały uczennice z klasy 3DR (technik organizacji reklamy), które jako wolontariuszki przyjmowały w każdy poniedziałek, środę i piątek w czasie dużej przerwy książki przynoszone przez uczniów, nauczycieli, mieszkańców Poznania i Księgarnię TAK CZYTAM. Zebrano 700 książek. Transport książek do szpitala zorganizowali uczniowie klasy 1CL (technik logistyk) wraz z wychowawcą.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie inicjatywy ZACZTANYCH.

 

Organizatorzy – Uczennice z klasy 3DR

                                                                                                             wraz z Opiekunem