Spotkanie z panem Michałem Żylińskim

W dniu 30.05. w szkole odbyło się niezwykle inspirujące spotkanie z mówcą motywacyjnym – panem Michałem Żylińskim. Podzielił się on z uczniami historią swojego życia i pasją, która sprawia, iż to życie ma sens. Podczas spotkania młodzi ludzie mogli nie tylko wysłuchać mowy motywacyjnej, inspirującej historii, ale także zobaczyć z bliska jego profesjonalny sprzęt sportowy.

W marcu 2016 roku okrutne zrządzenie losu sprawiło, iż pan Michał uległ poważnemu wypadkowi snowboardowemu w Szwajcarii. W wyniku tego zdarzenia ma uszkodzony rdzeń kręgowy i jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół.

Jak sam o sobie mówi: „8 Marca 2016 rozpoczęło się moje drugie życie, życie wciąż pełne akcji i pasji, pod hasłem Zero Załamki!” Pasją życiową pana Michała stało się kolarstwo szosowe. Już pół roku po rozpoczęciu treningów a półtora roku po samym wypadku wywalczył tytuł 2-krotnego Vice-Mistrza Polski w Kolarstwie Szosowym Osób Niepełnosprawnych. Obecnie jego celem jest reprezentowanie Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Tam gdzie inni widzą problemy – pan Michał dostrzega możliwości. Pomimo tak dużej niepełnosprawności pan Michał nie zrezygnował z siebie – wciąż podróżuje, odkrywa
i marzy.

Jako osoba niepełnosprawna, doświadczona przez los, był niezwykle wiarygodny w swym przekazie. Swoją postawą i podejściem do życia przekonywał młode osoby, iż warto walczyć o jak najlepszą jakość swojego życia.

Pan Michał dał uczniom znacznie więcej niż dwugodzinną lekcję – była to okazja
do spotkania być może przyszłego mistrza świata, człowieka nieprzeciętnego, dającego nadzieję i siłę na przyszłość, wzór i postawę godną naśladowania.

KA