Logistycy w Kampusie Politechniki Poznańskiej w Kąkolewie

W dniu 12.06.2023r. grupa uczniów z klas logistycznych – laureatów konkursu BeSmart wraz z opiekunami, odwiedziła Kampus Politechniki Poznańskiej w Kąkolewie, na którym znajduje się baza dydaktyczna Centrum Kształcenie Lotniczego Politechniki Poznańskiej.

Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z możliwością dalszego kształcenie na specjalności Pilotaż Statków Powietrznych odbywającego się w ramach kierunku Inżynieria Lotnicza, na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej.

Uczniowie poznali zawód inżyniera specjalności Pilotaż Statków Powietrznych oraz wymagania i możliwości zdobycia licencji pilota samolotowego zawodowego CPL(A) wraz z uprawnieniami do lotów według wskazań przyrządów IR(A), do lotów na samolocie wielosilnikowym ME.

Uczniowie mogli zobaczyć bazę dydaktyczną: infrastrukturę oraz flotę samolotów m.in.: SP-FZX, SP-UTC.

Dziękujemy Radzie Rodziców w ZSZ nr 6 w Poznaniu za pokrycie części kosztów związanych z transportem.

Dziękujemy Panu Piotrowi Haberland – Dyrektor Aeroklubu Poznańskiego, im. Wandy Modlibowskiej oraz Pani dr hab. inż. Agnieszce Wróblewskiej – kierownikowi CKL PP za umożliwienie odwiedzenia Kampusu oraz Pani Kindze Niemier po oprowadzenie nas po Kampusie i podzielenie się swoją ogromną wiedzą na temat lotnictwa.

KWL