Design jako uniwersalna mądrość zgromadzona w społeczeństwie

Uczniowie klas 1Ga i 1Gb z ogromną przyjemnością odwiedzili Muzeum Narodowe w Poznaniu, które prezentuje dorobek artystyczny Kenya Hary, jednego z najbardziej uznanych-współczesnych japońskich projektantów. Osiągnięcia artysty zostały zaprezentowane w wyjątkowy sposób, bo sam Kenya Hara jest autorem aranżacji przestrzeni. Hara projektuje przedmioty, opakowania, plakaty, stoiska i wydarzenia reklamowe, a także działania czy naturę. Nasi uczniowie przyznają, że wspomniane cechy potęgują siłę wyrazu i odbiór.

Dawno w Poznaniu nie było tak wyjątkowego wydarzenia, które stało się lekcją obowiązkową i źródłem inspiracji dla naszych uczniów.

Natomiast sami organizatorzy tak zachęcają do odwiedzenia muzeum;

„Na ekspozycji przedstawione są wybrane przez artystę plakaty oraz książki, które stanowią trzon, wśród nich projekty przygotowane specjalnie na wystawę w Poznaniu. Towarzyszą im inne realizacje wydawnicze, tj. magazyny reklamowe oraz czasopisma, projektowane od początku jego aktywności zawodowej. W niemal wszystkich pracach autor przywiązuje ogromną wagę do tradycji kulturowej swojego kraju, którą umiejętnie transponuje na nowoczesny język plakatu i inne dziedziny projektowania”.

Karolina Szefer