Finał Koszykarskich Klasowych Mistrzostw Lelewela

Dzisiaj odbyła się faza finałowa Koszykarskich Klasowych Mistrzostw Lelewela.

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się klasy 5pG z 2D. Po zaciętej pierwszej połowie meczu klasa 5pG zaznaczyła swoją dominację w drugiej części spotkania z końcowym wynikiem 24:19.
W drugim meczu półfinału do rywalizacji przystąpiła klasa 2Ra z reprezentacją nauczycieli. Klasa 2Ra stawiła czoła faworyzowanej drużynie nauczycieli w pierwszej części spotkania, lecz końcowy wynik to 32:19 na korzyść nauczycieli.
Mecz o 3 miejsce rozegrała klasa 2D vs 2Ra. Tutaj bez zaskoczenia – wygrała klasa 2D z wynikiem 34:15. Warto zaznaczyć, że w rywalizacji 4 najlepszych drużyn turnieju tylko klasa 2Ra w swoim pięcio-osobowym składzie miała 3 dziewczyny.
 W meczu o 1 miejsce do rywalizacji przystąpiły dwie najlepsze drużyny turnieju. Reprezentacja nauczycieli oraz klasa 5pG. Od początku meczu wyczuwało się  dużą stawkę meczu, który decydował o tym, który zespół zostanie najlepszą drużyną Lelewela. Dodatkowym atutem, który przyczynił się do atmosfery niczym w finale NBA byli kibice, którzy w komplecie wypełnili salę.
Pierwsza połowa meczu okazała się bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się zdominować przeciwnika. W drugiej części  spotkania drużyna nauczycieli zaczęła budować przewagę i mecz zakończył się wynikiem 35:25 dla reprezentacji grona pedagogicznego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju! Dziękujemy za wspaniałą rywalizację w duchu „fair play”.