II edycja Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

6 grudnia 2018 r. odbyła się II edycja Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima Lelewela. Uczestnicy przybyli z różnych stron Wielkopolski, usłyszeliśmy 20 piosenek, kilka z nich artyści wykonali z akompaniamentem zespołów instrumentalnych.
Duch patriotyzmu unosił się w całej szkole, nie tylko za sprawą wykonawców i treści przekazywanych w ich piosenkach, ale również dzięki dekoracjom w barwach narodowych, które zawisły na wszystkich piętrach a także dzięki grupie rekonstrukcyjnej, ubranej w mundury z Powstania Wielkopolskiego.
Festiwal wspaniale wpisał się w obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz w 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Oto finaliści II Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej:

I miejsce – PAWEŁ MATYSIAK Liceum Ogólnokształcące w Miejskiej Górce
II miejsce – MICHALINA CHMIEL Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni
III miejsce – EWA PRZYMUS, KAMILA KASPERSKA Zespół Szkół Technicznych w Nietążkowie
Wyróżnienie – MARTA ŻOK Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie
Nagroda Publiczności – OLIWIA GRZECA, SZYMON FORNALIK, SZYMON HERTIG, MIKOŁAJ SŁOWEK Zespół Szkół Geodezyjno – Drogowych w Poznaniu

Uroczystość festiwalowa już za nami ale dobre wspomnienia będą nam towarzyszyć jeszcze długo. Zapraszamy ponownie w 2019 roku.
J.Ś