Projekt  „Czas zawodowców dla Wielkopolski”- uczniowie Lelewela

W maju nasi uczniowie z klasy 4 DL i 4L wraz z opiekunem uczestniczyli w kolejnej odsłonie projektu „Czas zawodowców dla Wielkopolski”.
Projekt realizowany jest partnerstwie Województwa Wielopolskiego (Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego) i Politechniki Poznańskiej.
Uczniowie w trakcie warsztatów, które miały miejsce w Laboratorium Procesów Produkcji zgłębiali wiedzę praktyczną z linii produkcyjnej.
Od wczesnych godzin poranny przeszli najpierw szkolenie z zakresu bhp i ppoż oraz szkolenie stanowiskowe. Kolejno odbyli wstępny test kompetencji i wysłuchali krótkiego wykładu z logistyki procesów produkcji. Dalej przeszli już do działania…
Wykonywali wyznaczone czynności na linii produkcyjnej, gdzie mieli do wyprodukowania dwa rodzaje wyrobów. Wbrew pozorom było to nie lada wyzwanie. W trakcie analizowali moce przerobowe i dokonywali zmiany na stanowiskach roboczych w celu zwiększenia efektywności pracy. Na koniec ponownie zmierzyli się z testem wieńczącym projekt, który u wszystkich wykazał przyrost kompetencji.
Gratulujemy zaangażowania w projekt i cieszymy się z sukcesów edukacyjnych.
KK